Jednoręki bandyta

Automaty hazardowe typu jednoręki bandyta swój pierwowzór czerpią z maszyn sprzed stu lat. Konstrukcje znane dzisiejszym graczom zaczęły powstawać jednak dopiero w latach 60-tych ubiegłego wieku. Po ich wejściu na rynek zrobiły szybką i zawrotną karierę. Ruszyła dosłownie ich hurtowa produkcja przez firmy, które szybko zaczęły się w nich specjalizować.

W wielkich kolorowych pudłach pojawiły się wyświetlacze wideo. Nie brakowało w nich też przyciągającego wzrok oświetlenia oraz zachęcającej do gry muzyki. „Jedną rękę bandyty” zastąpił zwykły przycisk – najpierw na obudowie, później na ekranie. Bębny nadal obracały się wokół własnej osi i losowo zatrzymywały na przypadkowych układach. W pierwszych maszynach zazwyczaj było 10 symboli. Szybko ich liczba zaczęła się zwiększać, przez co zmniejszały się szanse gracza na wygraną. W pewnym momencie na rynku można było znaleźć maszyny oferujące 20 różnych symbol; było w nich możliwych do trafienia aż 8000 różnych układów. Video automaty już wtedy gwarantowały losowość gier dzięki zainstalowanemu generatorowi liczb. Pierwszy w historii automat na rynku nosił nazwę Money Honey.

Lata 60. bez wątpienia były przełomowe na hazardowym rynku. Kolejnym wielkim krokiem było wejście hazardu do internetu. To nieograniczone możliwości: dostępność z każdego miejsca, o każdej porze. Rekordowe wygrane dzięki progresywnym jackpotom i grom sieciowym. Co przyniesie przyszłość? Zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *