Klasyczne sloty

Potocznie gracze określają mianem jednorękiego bandyty wszystkie dostępne na rynku maszyny do gry hazardowej. Początkowo były to jednak tylko najprostsze automaty, które dziś nazwiemy klasycznymi. 

Klasyczne sloty mają małą ilości bębnów – 3 lub 5 oraz ograniczoną ilość symboli – od kilku do kilkunastu. Dla gracza oznacza to, że w najprostszej wersji możliwych jest aż 1000 układów do trafienia. Zwycięskie układy padają w nich jednak często, a najwyższe są zazwyczaj określone z góry. Gra na klasycznych automatach jest niesamowicie prosta. Każdy gracz po chwili bez problemu rozumie układy i zasady naliczania wygranych.

Nie jest to takie proste w przypadku zaawansowanych technologicznie video automatów. Po pierwsze: oferują różną ilość bębnów, których może być nawet 6, 7 czy 9. Po drugie: różną ilość symboli – nawet kilkadziesiąt w jednej grze, w tym różne karty specjalne, mające dodatkowe funkcje. Video automaty również oferują zróżnicowaną liczbę linii wygrywających; często jest ich kilkadziesiąt, a nawet kilkaset. Wysokie wygrane zapewniają między innymi rundy bonusowe, a w ich ramach minigry, mnożniki wygranej, a przede wszystkim – jackpot progresywny, który pozwala na rekordowe wygrane.  Tego typu maszyny wyróżniają się też wyglądem, a ich internetowa wersja – wyświetlanym wizualizacją. Często oferują nawet grafikę 3D, dużą ilość kolorowych świateł, atrakcyjne motywy z aktualnymi filmami, bajkami, czy piosenkarzami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *